„Popularyzacja narciarstwa zjazdowego”

„Popularyzacja narciarstwa zjazdowego” to projekt realizowany wspólnie przez Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sporu „ALPS” i Gminę Stryszów dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy.
W dniach 7-8 marca grupa 22 uczniów doskonaliła swoje umiejętności narciarskie na stokach w Małym Cichym, po intensywnym treningu odzyskiwaliśmy siły w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Uśmiech, dobry humor, sprzyjająca pogoda i wspaniałe górskie krajobrazy dopełniły obraz tego udanego wyjazdu. Dużą radością napawa fakt dołączenia do narciarskiej drużyny uczniów z klas I-III którzy po raz pierwszy uczestniczyli w naszych imprezach.
Dziękujemy Rodzicom którzy wspomagali opiekunów na stoku.

XI Memoriał Józefa Zemana 11.12.2021 – informacje organizacyjne, wyniki.

XI Memoriał Józefa Zemana za nami, w trakcie tej dwudniowej imprezy zmierzyli się w sportowej rywalizacji zawodnicy i zawodniczki dla których siatkówka jest wielką pasją. Stowarzyszenie ALPS i Gmina Wadowice są współorganizatorami tego święta siatkówki przyciągającego drużyny z całej małopolski, po raz kolejny zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom sportowy, wielkie zaangażowanie co zaowocowało sukcesem organizacyjnym.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zawodnikom i trenerom.
Wyniki: kategoria OPEN 11 drużyn:
1. Chemik Oświęcim
2. Dziadki Sucha Beskidzka
3. Spektakularni Nowy Targ
4. Szarotka Wadowice
 
Sport młodzieżowy:
młodziczki:
1. AS Przeciszów
2. ALPS Wadowice I
3. PKS Kalwaria Zebrzydowska
4. ALPS II
Kadetki:
1. ALPS Wadowice
2. PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska
3. UKS Dziadki Sucha Beskidzka
OPEN juniorki
1. ALPS Wadowice
2. Stryszawa
3. PKS Kalwaria Zebrzydowska
4. Zalew Świnna Poręba
Projekt współfinansowany przez Gminę Wadowice

Informacje organizacyjne dla drużyn występujących w kategorii Open XI Memoriału Józefa Zemana organizowanego przez Stowarzyszenie ALPS i Gminę Wadowice

Wyniki losowania:

Grupa A (boisko 1)

  1. Green Home Bochnia
  2. Szarotka
  3. Piotrowice
  4.  Uszatki

Grupa B (boisko 2)

  1. Sami Swoi
  2. Spektakularni
  3. Dziadki
  4. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

Grupa C (boisko 3)

  1. Papa Gelato
  2. Chemik Oświęcim
  3. Wczorajsi Team

XII Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w piłce siatkowej

XII Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w piłce siatkowej to impreza popularyzująca siatkówkę na terenie powiatu Wadowickiego w pięciu kategoriach wystąpiło 17 drużyn od tych zaczynających rzucać do profesjonalnych zespołów. Świetna atmosfera sportowej rywalizacji i doskonała zabawa, ale też pierwsze sukcesy i porażki. Dziękujemy Wszystkim trenerom i rodzicom za pomoc i doping a zawodnikom za sportową postawę.
  Projekt współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach
Wyniki Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej
Klasy VII-VIII dziewczęta
1. PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska
2. SP nr 2 Wadowice I
3. SP Dąbrówka
4. SP nr 2 Wadowice II
Klasy VII-VIII chłopcy:
1. SP Łękawica
2. SP nr 2 Wadowice
3. SP Dąbrówka
Klasy IV-VI dziewczęta:
1. PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska
2. UKS Zalew Świnna Poręba
3. SP Dąbrówka
Klasy IV-VI chłopcy:
1. SP Dąbrówka
2. SP nr 2 Wadowice
3. SP Łękawica
Klasy IV-VI rzucanka siatkarska:
1. Bąbelki
2. Płomień
3. Transformersy
4. Makarenowe Parówki

XII Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej, XI Memoriał Józefa Zemana, „SPIKE”

Z ALPS nigdy się nie nudzisz, nasze plany do końca roku to nie tylko udział młodziczek i kadetek w rozgrywkach ligowych Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej, liga amatorska „SPIKE”, ale również imprezy popularyzujące siatkówkę w wersji amatorskiej i tak:
20 listopada 2021 zapraszamy na XII Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłce Siatkowej dla szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych klasy IV-VI drużyny 4 osobowe, klasy VII-VIII drużyny 6 osobowe, w obu kategoriach osobno dziewczęta i chłopcy.
Projekt współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach
Podsumowaniem sezonu będzie XI Memoriał Józefa Zemana.
11 grudnia do gry przystąpią zawodnicy w kategorii OPEN, w nowej formule na boisku muszą występować dwie zawodniczki, w grze może brać udział maksymalnie jeden zawodnik z aktywną licencją PZPS lub MZPS.
12 grudnia do walki przystąpią panie w trzech kategoriach, OPEN, kadetki i młodziczki.
Projekt Współfinansowany przez Gminę Wadowice
Zapraszamy do zgłaszania drużyn ilość miejsc ograniczona !!!
Zgłoszenia na adres mailowy: tatarsk@tlen.pl,
lub telefonicznie 519 352 919, decyduje kolejność zgłoszeń.

Turniej plażówki o Puchar Burmistrza Wadowic

Turniej w Plażówkę o Puchar Burmistrza Wadowic.
Wyniki:
I. Rafał Pochłopień/Jakub Bochenek
II. Jakub Mazurek/Konrad Sowula
III. Karolina Kuligowska/Dawid Banaś
IV. Jarosław Chmielarz/Jan Wyrwa
Najlepszą zawodniczką została Karolina Kuligowska
Najlepszym zawodnikiem Rafał Pochłopień
Turniej współorganizowany przez ALPS Wadowice i Gminę Wadowice

WDS 2021 Wyniki

Turniej o Puchar Jakuba Popiwczaka w kategorii Open -29.05.2021
 udział wzięło 11 drużyn.
I miejsce Mlaku TEAM
II miejsce Górskie Mosice
III miejsce Dziadki
IV miejsce Rehabu Team
Najlepszym zawodnikiem został Rafał Pochłopień z drużyny Mlaku Team.

 

Turniej o Puchar Jakuba Popiwczaka kategoria sport młodzieżowy  13.06.2021  Wyniki:
KINDER + „4”
1. PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska
2. Silesia Volley Mysłowice
3. Silesia Volley Mysłowice II
4. ALPS Wadowice
5. UKS Zalew Świnna Poręba
6. PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska II
MŁODZICZKI
1. AS Przeciszów
2. Skawa Wadowice
3. ALPS Wadowice
4. Silesia Volley Mysłowice
JUNIORKI
1. Silesia Volley Mysłowice
2. ALPS Wadowice
3. UKS Zalew Świnna Poręba
4. Skawa Wadowice
PROJEKT WSPÓŁFINASOWANY PRZEZ STROSTWO POWIATOWE W WADOWICACH
 

Turniej o Puchar Jakuba Popiwczaka – kategoria sport młodzieżowy

13.06.2021 godzina 9:00 Sala przy SP 2 w Wadowicach
Turniej o Puchar Jakuba Popiwczaka, tym razem w kategoriach sport młodzieżowy, 14 drużyn w 3 kategoriach:
Juniorki
1. ALPS Wadowice
2. Silesia Volley Mysłowice
3. UKS Zalew Świnna Poręba
4. Skawa Wadowice
Młodziczki
1. ALPS Wadowice
2. Silesia Volley Mysłowice
3. AS Przeciszów
4. Skawa Wadowice
Kinder + „4”
Grupa A
1. Silesia Volley Mysłowice I
2. ALPS Wadowice
3. PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska II
Grupa B
1. Silesia Volley Mysłowice II
2. PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska I
3. UKS Zalew Świnna Poręba
Projekt współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach